Tetoválás utókezelés kisokos 3. rész: Dry healing módszer  (száraz gyógyulás)
2025. május 20. írta: tattoobudapest

Tetoválás utókezelés kisokos 3. rész: Dry healing módszer (száraz gyógyulás)

A tetoválás utókezelése létfontosságú a gyógyulási folyamat szempontjából, mivel jelentősen befolyásolja a tetoválás végeredményét, színének élénkségét és a bőr egészségét. Az utókezelésnek több típusa van, ezek különböző elveken alapulnak, és eltérő előnyöket kínálnak. 

Dry healing módszer, avagy a száraz gyógyulás

 

Amire szükséged lesz az ápolás során, minden beszerezhető patikából:

  • antibakteriális szappan (illatmentes, színezékmentes)
  • Octenisept spray
  • testápoló

 terme_szet_hegy_foto_egyszeru_kolla_zs_instagram_poszt.png

A „dry healing” lényege, hogy nem használunk fóliát és csak minimális mennyiségű krémet (vagy egyáltalán nem kenjük), tehát hagyjuk a tetoválást természetesen gyógyulni.

 

  1. A tetoválás elkészülte után a tetováló művész megtisztítja a bőrt és beköti a friss tetoválást. Erre a kötésre kb. 2-4 óráig lesz szükséged, míg haza érsz, és a tetoválás megnyugszik; abba hagyja levedzést. A kötés megvédi a nyílt sebet a baktériumoktól, szennyeződésektől és a ruhával való érintkezéstől.

 

  1. Amíg a tetoválás friss, fontos annak tisztán tartása, nehogy belekerüljön valami, amitől elfertőződhet. Fontos hogy mindig moss kezet, mielőtt hozzányúlnál!
    Tetováltatás után 2-4 órával a fóliát vedd le és dobd ki!

 

  1. Mosd át a tetoválást antibakteriális szappannal, áztatás nélkül. Alaposan öblítsd le, eleinte meleg, majd hideg vízzel, hogy jobban összezáródjanak a bőr pórusai.
  2. Papírtörlővel finoman itasd le, vagy csak hagyd megszáradni. Törölközővel ne töröld meg!
  3. Egyenletesen fújd le Octenisept spray-vel és hagyd rászáradni.
  4. Ezután NE kend be krémmel, hanem hagyd levegőzni, amíg teljesen meg nem szárad (kb. 20–30 perc). A dry healing esetén nincs fóliázás, ezután a tetoválás végig szabadon marad. Ezért nagyon ügyelj arra, hogy a friss tetoválás NE érintkezzen semmivel! Viselj természetes anyagú, tiszta, laza ruházatot, ami nem dörzsöli a friss tetoválást!
  5. Octenisept spray-vel óránként fújd le és hagyd rászáradni.
  6. Az első 1-2 napon 2-3 alkalommal óvatosan mosd meg a tetoválást ugyanúgy, mint az első alkalommal. Ha a tetoválás felszíne már nem levedzik, a mosást elhagyhatod és csak Octenisept spray-vel fújd. Ha nagyon húzódik, kiszárad, csak egy minimális mennyiségű hidratáló krémet használj! A cél az, hogy a bőr saját természetes módján regenerálódjon.

 

Nagyjából 7-10 nap alatt a tetoválás elkezd hámlani, ami kellemetlen érzés, ugyanis viszket. Ilyenkor próbáld megállni, hogy nem esel neki körömmel, bármennyire is jól esne; mert a heves vakarástól előfordulhat, hogy felszakítod a sebet és ott bizony hiányos lesz a minta. Próbáld meg simogatni, paskolgatni, vagy ruhán keresztül vakarni. Kellemes érzést nyújthat még bőrradír nagyon óvatos használata a felületen, valamint a viszketés csillapítására jó megoldás lehet a körömvirág krém.

Amikor a tetoválásod teljesen lehámlott már, hidratáld a testápolóval, amivel előkezelted a felületet!

 

Mit NE csinálj:

  • kapargatni, vakarni tilos, az elhalt hámréteg majd lepotyog magától, csak légy türelmes!
  • ne áztasd, zuhanyozni szabad, sőt kell is mosni, de ne áztasd fel!
  • napozni, szoláriumba menni, barnító krémet használni; ha mindenáron napozni szeretnél, takard le!
  • bármilyen fürdőzés, szaunázás 2-3 hétig tilos
  • ne használj napkrémet, amíg friss a tetoválás

 

Ha teljesen meggyógyult, használj fényvédő krémet, ha hosszabb ideig tartózkodsz napon, hogy megóvd a színeket és sokáig élénk maradjon!

 

Mikor válaszd a dry healing-et?

  • Ha érzékeny vagy a krémekre, allergiás reakcióktól tartasz
  • Ha nincs lehetőséged rendszeresen fóliázni
  • Ha gyorsabb, természetes gyógyulási folyamatra törekszel, kevesebb külső beavatkozással

 

A bejegyzés trackback címe:

https://tattoobudapest.blog.hu/api/trackback/id/tr6218863360

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása